Haberler 0

Yerli Arama Motoru Yaani Rekora Koşuyor

İlk 3 günde en çok indirilen uygulamalar arasına giren ve Turkcell tarafından geliştirilen arama motoru “Yaani” Turkcell kullanıcıları tarafından büyük ilgi görüyor.

 Yerli arama motorumuz yaani bir haftada tam bir milyon indirilme ile rekora koşuyor.Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, 25 Ekim tarihinde yapılan lansman ile kullanıma sunulan yerli arama motoru Yaani, bir haftada bir milyon indirilme rakamına ulaşarak, ilk hafta itibari ile en fazla indirilen yerli uygulama olmayı başardı. Yaani ilk 3 gün itibariyle de uygulama marketlerinde de en çok indirilen uygulamalar listesinde birinci sıraya yerleşti.

Logosu, Türkiye’yle özdeşleşen nazar boncuğu, Türkçeyi iyi bilmesi ile öne çıkıyor.

Yaptığınız aramalar doğrultusunda geçmişten gelen alışkanlıklarınız ile beraber sizin ne aramak istediğinizi de öğreniyor. Eğer daha önce bir arama yaptıysanız benzerleri siz daha arama yaparken size gösteriliyor. Konum bazlı aramalarınızda  ise size en yakın konumu gösterebiliyor. Örneğin, sinemaya gitmek için vizyon filmlerini aratırken size en yakın sinema salonundaki filmleri gösteriyor. Aynı şekilde yeme içme mekanları için de bu geçerli. Siz yemeğin adını yazdığınızda size en yakın yeme içme mekanlarından örnek vererek aramaları gösteriyor.

Bir güzel haber daha, Turkcell Yaani uygulamasını indiren tüm abonelerine 1GB internet hediye ediyor. ek olarak Yaani üzerinden yapılan tüm aramalar internet kotasından harcanmadan gerçekleşiyor. Eğer Yaani kullanmaya devam ediyorsanız her ay 1Gb hediye internet hattınıza otomatik olarak tanımlanıyor. Uygulama App store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir