Haberler 0

Tesla’nın Yeni Hedefi Tamamen Sürücüsüz Tırlar

Tesla yakın tarihte piyasaya sunmayı hedeflediği elektrikli tırlarda tamamen sürücüz araç teknolojisini kullanmayı planlıyor. Tesla bu tarihe kadar DMW (department of motor vehicles) ile bu konu üzerinde bir türlü anlaşmaya varamamıştı.

Şirketler şu anda sürücüsüz araç teknolojisine odaklanıyorlar.

Tesla’nın Eylül ayında, elektrikle çalışan tırlar üzerinde projeler yaptığı Elon Musk’ın yakın tarihteki bir etkinlikte açıklaması bekleniyor. Teknoloji firmalarının elektrikli otomobillerden sonra sürücüsüz otomobil teknolojisine yönelmesi şaşırtıcı değil. Elektrikli otomobiller günümüzde birçok bilindik firmanın girişimde bulunduğu sektör haline geliyor.

Bildiğindiği üzere Uber’in Otto isminde bir deneme otomobiline ek olarak, Google’a bağlı kurulan ve sürücüsüz otomobil üretimine odaklı bir şirketi vardı. Google şirketlerini bir çatıda toplamayı amaçlayarak kurulan Alphabet de ayrıca kamyon sektöründe sürücüsüz araç üretiminin başlarında olan firmalardan bir tanesi.

Ne Elon Musk, ne de Tesla sürücüsüz otomobil üretimi ve bunun tırlara uyarlanması üzerine net bir açıklama yapmasa da, firma CEO’su Elon Musk bu sonbaharda şaşırtıcı bir haberle geleceklerini duyurmuştu. Bu habere ek olarak Musk, yakın zaman önce otomatik pilot sistemleri üzerine çalışmalar yaptıklarından bahsediyordu.

Tesla sürücüsüz araçlar için henüz herhangi bir resmi başvuru girişimde bulunmadı. Ancak bu haberden bunun yakında olabileceğini söyleyebiliriz.

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir