Japon Hükümetinden Coincheck’e Ceza
Haberler 0

Japon Hükümetinden Coincheck’e Ceza

Perşembe günü Japonya, Tokyo’da bulunan Coincheck Inc.’in 530 milyon dolarlık dijital para hırsızlığı sonrasında tüketicinin korunmasını sağlamak için iki adet siparişi işini askıya alma emri vererek yedi şifreli para birimi değişimi yaptı.

Japon Finansal Hizmetler Dairesi, uygun iç kontrol, güvenlik sistemlerine sahip olmayan borsaları eleştirdi ve dijital paranın suç teşkil edecek kullanımını önlemek için riskli görünen alanların iyileştirilmesini emretti.

Değişimler arasında Coincheck, Ocak ayı sonrasındaki hırsızlıktan ve GMO Coin (GMO Internet Inc) (9449.T) tarafından yönetilen ikinci kere ihtar edildiler.
Bit İstasyonu ve FSHO arasındaki alışverişi Perşembe gününden bir ay boyunca operasyonları durdurmaları emredildi. Bu cezalar FSA’nın 2014’teki çöküşünden önce ortaya çıkan Japon cryptocurrency borsalarındaki güvenlik kusurlarıyla ilgili endişelere rağmen FSA’nın tepkisini gösteriyor. Gox değişimi ve Coincheck soygunu ile yeniden ortaya çıkmış oldu.

Denetleyiciler, Coincheck’in kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi risklerle başa çıkmak için uygun sistemlerden yoksun olduğunu söyledi. 22 Mart’a kadar nasıl bir iyileşme yapacağına dair bir rapor sunması için süre verdi.
Coincheck, “Müşterinin korunması açısından doğru ve güvenilir iş operasyonlarını sağlamak için iç kontrol ve yönetim sistemlerimize kapsamlı bir gözden geçirme yapacağız” dedi.

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir