Haberler 0

Huawei’nin telefon satışları 2017’de yüzde 4,9 azaldı

Bir pazar araştırması raporuna göre, bu düşüş önemsenmeyecek kadar küçük geliştirme ve değişiklikler sunan üreticilerden kaynaklanıyor. IDC’ye göre Huawei 2017’de Çin’liler tarafından sevildi ve Mate 10 ve Mate 10 Pro son çeyrekte oldukça popülerdi.

Pazar araştırmacısı olan IDC’ye göre, insanlar geçen yıl daha az akıllı telefon satın aldılar. IDC tarafından dün yayınlanan yeni bir rapora göre, Çin’in akıllı telefonu pazarında, geçen çeyrekte yıllık bazda yüzde 15.7’lik bir düşüş yaşandı. Geçtiğimiz yıl boyunca ise Huawei’nin satışları yüzde 4,9 düştü.

IDC’nin geçtiğimiz hafta global sevkiyat sayısının geçen çeyreğe göre% 6,3 düşüşle 2016 yılının aynı dönemine göre gerilediğini açıklaması sonrasında bu raporu açıklandı. Çin’deki piyasa yavaşlaması, yeni ürün satın almak için alıcıları teşvik etmek adına yetersiz kalan yeni ürünlerde “küçük yükseltmeler ve değişikler” ile ilişkilendirildi. (IDC araştırma yöneticisi Tay Xiaohan’a göre.)

Yerel markalar 2017’de pazardaki popülerliği kazandılar; İlk beş marka pazar payının yüzde 75,6’sını oluşturuyor. Bu sayede, 2016 yılında yüzde 66,5 olan bir büyüme kaydetti.

Rapor, Huawei’nin Çin’in en sevdiği telefon markası olarak grafiklere yansıdığı ve pazar payının% 20.4’ünü (geçen yıl% 16.4’ten) elde ettiğini göstermekte. Buna bağlı olarak, 90.9 milyon adet cihaz ihracı ile onu, Oppo, yüzde 18.1, ardından Vivo yüzde 14.4 ile takip ediyor.

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir