Haberler 0

Elektrikli Araçlarda Great Wall Hamlesi

Baoding merkezli otomobil üreticisi 2020 yılına kadar elektrikli araç araştırma ve geliştirme alanına 20 milyar yuan (3.2 milyar dolar) yatırım yapmayı planlıyor. Great Wall Motor Başkanı Wang Fengying Pekin Ulusal Halk Kongresi oturumunda yaptığı açıklamada, elektrikli otomobillerin geleceğinin parlak olduğunu vurguladı.

Wang’ın sözleri, Çin’li sanayicilerin, geleneksel benzinli arabalardan sübvansiyonlarla elektrik ve hibrit araçlara yönelik sıkı üretim kotalarıyla hızlı bir geçiş yapmaya çalıştıkça ortaya çıktı.
Bakan, pil tabanlı elektrikli araç teknolojisinin yanı sıra hidrojen elektrik yakıt hücresi know-how’ında “yenilenebilir bir yenilik stratejisi ile ileriye doğru ilerleyecek ve lider konumlar almayı hedefleyecektir” dedi.

Great Wall Motor ve BMW ile geçtiğimiz ay bir niyet mektubu imzalayarak Çin’de elektrikli Mini araçlar üretmeyi hedefliyoruz. Müzakerelerin başarılı bir şekilde sonuçlanması, Great Wall Motor’a ilk yabancı imalat partnerini verecek ve BMW için Avrupa dışındaki ilk Mini montaj tesisine ön ayak olacaktır.

Wang ayrıca Perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin bu yıl iki yeni ağır elektrikli otomobil modeli ve önümüzdeki yıl başlatmayı planladığını söyledi.

 

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir