Haberler 0

Apple Alipay ile Çin’i Kazandı

Çin’in mobil ödeme endüstrisi yılda 9 trilyon dolara ulaştı ve Alipay pazar lideri.

Apple geçen sene bir Çin gümüş madalyası kazandı. IPhone 7 Plus, 2017 yılında nüfusta en çok satan telefon oldu. Ancak 2018’de elektronik devi altın madalya kazanacak.

 

 

Apple, alışılmamış bir hareketle, müşterilerin Apple Pay ile rekabet eden bir ödeme sistemi olan Alipay’yi kullanarak mağaza içi ve çevrimiçi ürünler satın almalarını sağlamak için, e-ticaret devi Alibaba’ya bağlı bir şirketi olan Ant Financial ile ortaklık yapıyor. Buna karşılık, Alipay uygulaması App Store alımları için ayrılmış bir bölümü olacak.

Ant Financial, bunu Apple’ın fiziksel mağazalarında üçüncü parti bir mobil ödeme yöntemine izin verdiği fırsat olacağını öne sürüyor.

Çin 2017 yılının dördüncü çeyreğinde 9.8 milyar dolar satışla Apple için büyük bir pazar oldu. Bununla birlikte, şirketin Çin dönemi 2015 yılının ikinci çeyreğinde geldi ve bu dönemde 16.8 milyar dolar kazandı. Bu arada, Çin’in mobil ödeme işlemleri 2016 yılında 9 trilyon dolara ulaştı ve Alipay, bu satışların yaklaşık yüzde 61.5’ini oluşturduğunu belirtti.

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir