Android 0

Android 7.1’de panik tespit modu keşfedildi

Google’ın Android 7.1’e eklediği yeni bir özellik geliştiriciler tarafından keşfedildi. Daha önce sözü edilmeyen bu özellik gelen bilgilere göre, kullanıcıların kötü amaçlı uygulamalara bulaşmalarını önlüyor. Adı “panik tespit modu” olan bu özellik XDA Developers’a göre, belli bir süre içerisinde kaç kez geri düğmesine bastığınızı izler. .3 saniyede dört kez düğmeye basarak daha hızlı bir dokunuş modu başlatır, uygulamayı geçersiz kılar ve ana ekrana geri döner.

Kötü amaçlı bir uygulama, sayfalarından çıkarak onu terk etmenizi engelleyecek olursa, bu tuş bir hayli kullanışlı olacak. “Panik tespit modu”, yüklediğiniz uygulamadan çıkmaya çalıştığınızı görür. Ve uygulamadan çıkmaya çalıştığınız hız, sizin tarafınızdan panik olarak algılanır. Bu özellikle o uygulamadan çıkış yaptıktan sonra,size çok sorun yaşatan bu uygulamayı silebilirsiniz.

Bu kesinlikle kullanışlı bir özellik. Ancak bu özellikten faydalanacak kullanıcı sayısı çok düşük. Zira son dağıtım oranlarına göre, Android 7.1 çalıştıran Android kullanıcıları toplam kullanıcıların yalnızca % 0,9’unu oluşturuyor. Panik tespit modu yalnızca Android 7.1’de bulunuyor; bu, çok az sayıda Android kullanıcısının, kötü niyetli bir uygulamadan rahatlıkla çıkabileceği anlamına geliyor.

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir